Dlaczego mobilne hale i magazyny na wynajem to dobre rozwiązanie?

Utworzony 8 marca 2023

Hale i magazyny na przestrzeni kilku dekad zajęły stałe miejsce, w głownie podmiejskich krajobrazach. Mijając główne arterie wylotówek z miast często widzimy billboardy krzyczące do nas: „hale do wynajęcia” albo „powierzchnia magazynowa do wynajęcia”. Kolejne ogłoszenia w popularnych serwisach krzyczą: „do wynajęcia obiekt”, „do wynajęcia powierzchnia”. Na billboardzie, ogrodzeniu, budynku. Może się wydawać, że przy aktywnym rozwoju gospodarki, problem dodatkowej przestrzeni (na reklamę, magazyn, auto, rower itd), dotyczy każdego z nas ale w tym wypadku skupmy się na właścicielach biznesów. Znalezienie odpowiedniej lokalizacji, dobrze skomunikowanej i za przystępną cenę często jest nie lada wyzwaniem jeśli chodzi o wynajem magazynów i hal.

To głównie właściciele przedsiębiorstw produkcyjnych są skłonni budować własną hale, głównie ze względu na wymogi sanitarne, BHP czy też możliwość zamontowania osprzętu wewnątrz obiektu. Mobilna hala magazynowa potocznie zwana magazynem na wynajem, może spełniać wiele zadań w zależności od charakteru Twojej działalności. Może być zapleczem produkcyjnym, powierzchnią magazynową na wyrób gotowy lub może składać się z dwóch funkcji. Mobilną halę magazynową można z powodzeniem wykorzystać do magazynowania produktów spożywczych, artykułów dziecięcych, chemikaliów oraz wielu innych dóbr.

Nasze mobilne hale magazynowe mogą oferować Ci do wynajęcia halę magazynowo-produkcyjną o powierzchni dopasowanej do Twoich potrzeb.  

 Hale o powierzchni ok 225 m2 ma wiele zastosowań. Dla przykładu, możesz ją wykorzystać jako pawilon handlowy o powierzchni od 75 mkw , sezonowy lokal usługowy lub wykorzystać na zaplecze do własnej działalności blisko centrum miasta.

Oferta produkcyjno-magazynowa o powierzchni  400 m2 , daje możliwość adaptacji części hali na powierzchnię biurową wraz z pomieszczeniami na zaplecze socjalne, jeśli jest dobrze przemyślana. 

Hala ogrzewana z płyty warstwowej o pow 1000 mkw może oferować, nie tylko powierzchnię na biura i socjal ale nawet wynajem magazynu na terenie budowy w doskonałej lokalizacji blisko nowobudowanej nieruchomości.

Obiekt o powierzchni dopasowanej do wielkości Twojej działki, który oferujemy na wynajem, gwarantuje halę w bardzo dobrym stanie, za cenę dużo niższą niż magazyny do wynajęcia na terenie parków przemysłowych. 

Najem hali produkcyjno-magazynowej z możliwością wysokiego składowania, w dobrej lokalizacji parku przemysłowego, może kosztować nieporównywalnie więcej od hali lub magazynu do wynajęcia z ofertą bez prowizji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, duże parki magazynowe i produkcyjne oferują do wynajęcie część hali, często zlokalizowaną na pierwszym piętrze budynku, co uniemożliwia klientowi wykorzystanie placu z dostępem do rampy.

Podobnie jest, jeśli chodzi o szukanie w ogłoszeniu. Możliwość wynajęcia magazynu o powierzchni 500 m2 np. w Gdańsku to koszt średnio 26zł/mkw. 

Często w granicach samego miasta, nikt nie oferuje na wynajem halę, najwyżej jest to do wynajęcia budynek co sprowadza na przedsiębiorcę o wiele więcej obowiązków z tym związanych. Nasza hala produkcyjno-magazynowa stawiana jest bez zezwolenia na 180 dni. 

Izolowana hala magazynowa o powierzchni od 75 m2, to możliwość prowadzenia działalności przez cały rok, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferujemy do wynajęcia hale z płyty warstwowej z dachem pneumatycznym.  W każdym z powyższych przypadków wynajem mobilnej hali magazynowej pozwala na zwiększenie efektywności działalności przedsiębiorstwa. Nie trzeba inwestować w budowę stałego obiektu, co daje oszczędność czasu i pieniędzy. Mobilna hala magazynowa jest łatwa w montażu i demontażu, dzięki czemu możliwe jest jej szybkie przeniesienie na inne miejsce, kiedy jest to wymagane. Dodatkowo, wynajmując halę magazynową na krótki lub długi okres, przedsiębiorca zyskuje elastyczność w zarządzaniu swoją firmą.

Przeczytaj także…

Jaka jest różnica pomiędzy ekspertyzą a opinią techniczną?

Jaka jest różnica pomiędzy ekspertyzą a opinią techniczną?

Temat tego artykułu nawiązuje do naszej branży poprzez fakt, że zarówno opinia jak i ekspertyza dotyczą oceny stanu technicznego obiektu. O „przeglądach” pisaliśmy na naszym blogu w całej serii artykułów, o której chciałam przypomnieć: Przegląd...

0 komentarzy

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter