Hala na cały rok? Hala z płyty warstwowej z dachem pneumatycznym.

Jan Jabłecki

Utworzony 20 grudnia 2021

Hala namiotowa wykonana z płyty warstwowej to przede wszystkim doskonała izolacja termiczna i akustyczna wewnątrz obiektu. Utrzymanie stałej temperatury wewnątrz hali wykonanej z płyty warstwowej jest proste i dużo tańsze. Pozwala to na przechowywanie materiałów i produktów wrażliwych na różnicę temperatur i wilgotności. Zastosowanie płyty warstwowej pozwala na wykorzystanie hali jako alternatywy dla konstrukcji murowanych, co pozwala znacznie zmniejszyć koszty, w przypadku stawiania hali namiotowej.

CHARAKTERYSTYKA HALI NAMIOTOWEJ Z  PŁYTY WARSTWOWEJ Z DACHEM PNEUMATYCZNYM

Obudowa ścian hal namiotowych wykonanych z płyty warstwowej składa się z dwóch okładzin blach stalowych, ocynkowanych, malowanych proszkowo. Pomiędzy blachy umieszcza się specjalną izolację z pianki poliuretanowej, styropianu lub wełny mineralnej. Hala ta, którą posiadamy w naszej ofercie stawiana jest w układzie poziomym, wówczas blachy przytwierdzane są do słupów konstrukcji nośnej.

Taka specyfika konstrukcji hali namiotowej z płyty warstwowej sprawia, że jest ona odporna na warunki atmosferyczne, gdyż jest bardziej wytrzymała na obciążenia śniegowe i wiatrowe, ale także dobrze zabezpieczona przed korozją. Wszystkie te cechy dają możliwość taniego i łatwego utrzymania i konserwacji.

Do zadaszenia takiej konstrukcji wykorzystujemy dach pneumatyczny, który składa się z podwójnej plandeki. Przestrzeń między plandekami jest wypełniona powietrzem, a ciśnienie w tej przestrzeni reguluje pompa. Dach ten daje duże możliwości w aspekcie kontroli warunków (temperatura i wilgotność) wewnątrz obiektu. Pneumatyczny dach jest doskonałą izolacją przed działaniem zmiennych temperatur zewnętrznych, dzięki temu możemy wyposażyć halę namiotową w nagrzewnice oraz klimatyzatory i utrzymywać żądaną temperaturę przez cały rok. Dach pneumatyczny redukuje straty ciepła do minimum. Ponadto, dzięki takiemu rozwiązaniu możemy uniknąć zjawiska skraplania się pary wodnej przy suficie.

Specyfika konstrukcji hali namiotowej z zastosowaniem płyty warstwowej sprawia, że tego rodzaju hale doskonale sprawdzają się jako magazyny z przeznaczeniem składowania produktów wymagających w przechowywaniu stałych temperatur na przykład w branży spożywczej, papierniczej, opakowaniowej.

Bez wątpienia jedną z największych zalet hali namiotowej z zastosowaniem płyty warstwowej jest przede wszystkim krótki czas montażu. Jest to niezwykle cenne, kiedy potencjalnemu inwestorowi zależy na szybkiej realizacji przedsięwzięcia lub szybkim powiększeniu powierzchni magazynowej w firmie. Nadmienić należy, że taki obiekt ma podobną funkcjonalność jak tradycyjnie stawiany obiekt budowlany. Do atutów takiej hali należy również brak trwałego połączenia z gruntem, co czyni taką halę mobilną i pozwala na jej przenoszenie tam, gdzie akurat jest najbardziej potrzebna. Sprzyja temu szybki montaż i demontaż, który trwa zaledwie kilka dni.

Hale namiotowe z płyty warstwowej z powodzeniem znajdują szerokie zastosowanie jako:

–   Stadniny i ujeżdżalnie koni.
–   Warsztaty samochodowe.
–   Garaże wielkopowierzchniowe.
–   Przemysł ciężki.
–   Hurtownie.
–   Centra logistyczne.
–   Imprezy okolicznościowe i eventy.
–   Ogrodnictwo.
–   Narzędziownie.
–   Sortownie odpadów.
–   Składy budowlane.
–   Myjnie samochodowe.
–   I wiele innych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą tymczasowych modułowych hal magazynowych i ich wyceną. Na naszej platformie pbiobiekty.pl znajdziecie hale z płyty warstwowej z dachem pneumatycznym oraz inne w najniższych cenach na rynku.

Przeczytaj także…

Czym Jest Książka Obiektu Budowlanego?

Czym Jest Książka Obiektu Budowlanego?

KOB - Książka Obiektu Budowlanego. Do prowadzenia jej zobowiązany jest właściciel lub zarządca nieruchomości. Zasady jej prowadzenia, regulacje prawne i wzór książki znajdują się w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury Na podstawie art. 64...

Co wyróżnia hale z blachy trapezowej?

Co wyróżnia hale z blachy trapezowej?

Hala z blachy trapezowej - czym jest? Modułowe hale namiotowe to konstrukcje, których specyfika pozwala na szerokie zastosowanie w różnych obszarach handlu, przemysłu, logistyki czy produkcji. Konstrukcja opiera się na szkielecie wykonanym z aluminium oraz ocynkowanej...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *