Montaż i demontaż hali namiotowej

Jan Jabłecki

Utworzony 15 kwietnia 2022

Hale namiotowe dzięki swojej funkcjonalności mają szerokie zastosowanie w wielu branżach, a dzięki możliwości wybudowania jej w bardzo krótkim czasie, zyskują one nowe zastosowania. Łatwość montażu i niska cena sprawiają, że są one dobrą alternatywą dla tradycyjnych budynków murowanych. Niska cena i łatwość montażu to bez wątpienia główne zalety hali namiotowej. Do plusów takiej hali należy także szybki i łatwy demontaż obiektu, który sprawia że możemy przenieść halę namiotową do innej lokalizacji jeśli inwestor ma taką potrzebę.

Przebieg montażu

Przed przystąpieniem do samego montażu hali namiotowej, należy przede wszystkim dopełnić wszelkich formalności oraz uszczegółowić zasady docelowej współpracy. Do Naszych obowiązków, jako sprzedawcy hali namiotowej należy opracowanie planu, koncepcji, projektu hali namiotowej. Po Naszej stronie leżą również prace związane z montażem hali namiotowej oraz zapewnienie odpowiedniego sprzętu budowlanego. Po stronie Inwestora leży koordynacja wszelkich działań związanych z formalnościami związanymi z kompletowaniem dokumentów, składaniem wniosków i uzyskiwaniem wszelkiego rodzaju pozwoleń. Po otrzymaniu projektu architektoniczno-budowlanego, uzyskaniu pozwolenia przystępuje się do przygotowania terenu pod docelową inwestycję, jaką jest montaż hali namiotowej.

Montaż hali namiotowej odbywa się zgodnie z zasadami BHP i obowiązującym prawem budowlanym. Właściwie wykwalifikowana ekipa monterska czuwa nad prawidłowym przebiegiem montażu, tak aby zapewnić stabilność konstrukcji. 

Gdy mamy załatwione formalności i odpowiednio przygotowane podłoże, możemy przystąpić do montażu hali namiotowej, której pierwszym etapem jest wznoszenie konstrukcji aluminiowej. Poszczególne elementy konstrukcji takie jak: słupy, belki, płatwie rygle, dźwigary, elementy złączne łączy się ze sobą i zakotwicza w fundamentach. Konstrukcje hali namiotowej stawia się, zaczynając od montażu szkieletu – najpierw ramy główne, potem stężeni dachowych, stężeni ściennych i pozostałych ram. Po zamontowaniu konstrukcji przystępuje się do obudowy ścian i dachu hali namiotowej. Obudowa ścian hali namiotowej wykonana może być z plandeki (materiału PCV), blachy trapezowej oraz płyty warstwowej. Dach wykonywany jest zazwyczaj z plandeki

Demontaż hali namiotowej

Każdy obiekt budowlany, jakim jest hala namiotowa może w dowolnym czasie zostać poddana zdemontowaniu, odbywa się to wówczas kiedy okres użytkowania hali namiotowej dobiegł końca lub w przypadku kiedy Inwestor podejmuje decyzję o przeniesieniu hali namiotowej w inne miejsce.

Demontaż naszych hal namiotowych odbywa się przez wykwalifikowanych pracowników, , którzy hale namiotową montowali. To ważne, chociażby przez wzgląd na to, że pracownicy firmy monterskiej doskonale orientują się w temacie i znają od strony technicznej stawianą przez siebie konstrukcję, dzięki czemu w łatwy i przystępny sposób zdemontują hale namiotową lub mogą ją ponownie zamontować w innym miejscu. Prace związane z demontażem hali namiotowej obejmują w pierwszej kolejności zdjęcie obudowy ścian i dachu, demontażu stężeń dachowych oraz płatwi. Następnie demontowane są kolejne elementy składowe hali takie jak stężania oraz ram nośnych hali. Całość prac odbywa się w taki sposób, aby odpowiednio logistycznie rozmontować i zmontować halę namiotową w nowym docelowym miejscu.

Reasumując wspomnieć należy, że niewątpliwą zaletą hal namiotowych jest ich mobilność oraz możliwość wielokrotnego montażu i demontażu, w zależności od potrzeb potencjalnego Inwestora.

Sprawdź naszą ofertę na wynajem mobilnych tymczasowych hal magazynowych (namiotowych) korzystając z naszego kalkulatora wycen. Spytaj naszego konsultanta o szczegóły naszej oferty.

Przeczytaj także…

Dlaczego mobilne hale i magazyny na wynajem to dobre rozwiązanie?

Dlaczego mobilne hale i magazyny na wynajem to dobre rozwiązanie?

Hale i magazyny na przestrzeni kilku dekad zajęły stałe miejsce, w głownie podmiejskich krajobrazach. Mijając główne arterie wylotówek z miast często widzimy billboardy krzyczące do nas: "hale do wynajęcia" albo "powierzchnia magazynowa do wynajęcia". Kolejne...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter