Prowadzenie Książki Obiektu Budowlanego

Joanna Malinowska

Utworzony 10 czerwca 2021

Obowiązkiem każdego właściciela budynku jest posiadanie książki w wersji papierowej w formacie A4, powinna być wykonana w sposób trwały, zapewniający przydatność do użytkowania w całym okresie użytkowania obiektu oraz posiadać informacje o obiekcie takie jak:

  • rodzaj obiektu i jego adres,
  • Imię i nazwisko właściciela, zarządcy,
  • protokół odbioru obiektu  (numer i datę sporządzenia),
  • pozwolenie na użytkowanie (nazwę organu, który wydał, numer i datę wydania),
  • zmianę właściciela lub zarządcy (numer i datę protokołu przejęcia obiektu),
  • wpis o rozpoczęciu i zakończeniu książki.

A więc, powinna być prowadzona przez cały czas użytkowania budynku, ALE pojawiła się możliwość prowadzenia książki e-KOB w systemie online co umożliwia nam platforma PBI Obiekty.

Po kontroli, krótko i na temat osoba upoważniona, zarządca lub właściciel, przepisuje dane z protokołu wraz z data usługi do wersji papierowej. W zależności od przeglądu (roczny lub 5 letni) w odpowiednią tabelę. Wpisy muszą być chronologiczne i czytelne.

Dzięki platformie i e-KOB, możesz samodzielnie uzupełnić książkę papierową, a gdy będziesz chciał sprawdzić zalecenia z protokołu i umowy masz wszystko w jednym miejscu, o każdej porze i dowolnym miejscu. Nie musisz za każdym razem, gdy chcesz sprawdzić np. co podczas przeglądu zostało wskazane do poprawy/naprawy szukać wersji papierowej  (a wiemy ze umieją się chować).

Przeczytaj także…

Dlaczego mobilne hale i magazyny na wynajem to dobre rozwiązanie?

Dlaczego mobilne hale i magazyny na wynajem to dobre rozwiązanie?

Hale i magazyny na przestrzeni kilku dekad zajęły stałe miejsce, w głownie podmiejskich krajobrazach. Mijając główne arterie wylotówek z miast często widzimy billboardy krzyczące do nas: "hale do wynajęcia" albo "powierzchnia magazynowa do wynajęcia". Kolejne...

Jaka jest różnica pomiędzy ekspertyzą a opinią techniczną?

Jaka jest różnica pomiędzy ekspertyzą a opinią techniczną?

Temat tego artykułu nawiązuje do naszej branży poprzez fakt, że zarówno opinia jak i ekspertyza dotyczą oceny stanu technicznego obiektu. O „przeglądach” pisaliśmy na naszym blogu w całej serii artykułów, o której chciałam przypomnieć: Przegląd...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter